מאמרים

מתקני הרמה נגררים – במות הרמה נגררות למכירה והשכרה

במת הרמה היא מהעזרים המהותיים ביותר בתחום עבודות הבנייה והתחזוקה. הבמה היא כלי הכרחי כאשר ישנן פעולות אשר דורשות הגעה של עובד לגובה רב ומתחתיו דרושה במה שמאפשרת מרחב תנועה מסוים. ישנם סוגי במות רבים אשר כל אחד עונה על צורך פרקטי אחר, ולכל אחד יתרונות וחסרונות. אחד מסוגים אלו הוא הבמה הנגררת, אשר נפוצה מאוד בעבודות מסוגים מסויימים.

 

מהי במת הרמה נגררת?

במת ההרמה הנגררת היא כזו אשר מתחברת לרכב שגורר אותה (לדוגמה, טנדר או משאית). לבמה הנגררת בדרך כלל שני גלגלים עיקריים שמאפשרים לה להיגרר בקלות, וזרוע הנשלחת על מנת להתחבר לרכב הגורר. לחלק מהבמות הנגררות ישנם מייצבים אשר ניתן לפתוח כדי שתוכל לעמוד בפני עצמה גם ללא איזון מצד הרכב הגורר. 

 

מהי במת טלסקופ?

במת ההרמה הנגררת מיוצרת לרוב בתצורה של במת טלסקופ. במה זו קרויה כך בשל הדמיון הרב בין המכניקה שלה למכניקה של הטלסקופ. באמצעות סלילים אשר נכנסים אחד בתוך השני, ניתן לאגור פוטנציאל גדול ביותר של שליחת והגבהת הבמה. סלילים אלו מאפשרים גם למתקן הבמה להיות קל משקל ונייד ביותר.

 

במת הטלסקופ מאפשרת לעובד להגיע לגבהים נכבדים, כמו גם למרחקים ברדיוס מסביב לבסיס הבמה שממוקם על הקרקע. במת הטלסקופ יכולה לשמש במקרים בהם אין גישה על הקרקע שמתחת למיקום העבודה הנדרש ונאלצים לדלג מעל מכשול באמצעות הבמה. 

 

יתרונות של במה נגררת

ת הרמה יכולה לעתים להצטייר ככלי מסורבל לצרכים מסויימים, כשם שניתן להגיע לגבהים גם באמצעות סולם. עם זאת, מעבר לעובדה שישנן פעולות שסולם לא יכול לבצע, ולהיותו מסוכן ולא יציב, במת ההרמה הניידת הינה קלה לשינוע ולתפעול, ולכן היא פופולרית ביותר בתחומי העבודה והתחזוקה.

 

יתרון עיקרי של הבמה הנגררת הוא הקומפקטיות שלה ביחס לבמות אחרות. בעוד במות אחרות מצריכות שני זוגות גלגלים לפחות, וגם גוף שמכיל מנוע שיוכל לשנע את הבמה – לבמה הנגררת זוג גלגלים אחד ומנוע אחד שנועד להרים את הבמה לכיוונים שונים. חיסכון זה בשטח הפנים מאפשר לבמה להתנייד בקלות באמצעות רתימתה לכלי רכב עוצמתי, כזה הנפוץ בעבודות בנייה ותחזוקה.

 

יתרון נוסף של הבמה הוא המשקל שלה – בשל טכנולוגיית הטלסקופ, חלקי במה רבים הינם חלולים. יתרון זה בא לידי ביטוי גם בגרירה של הבמה על ידי רכב – לא נדרשת משאית עוצמתית במיוחד על מנת לשנע את מרבית הבמות הנגררות, וגם טנדר יוכל לעשות זאת. יתרון זה משרת היטב אתרי בנייה ובעלי מקצוע בתחום בניין והתחזוקה אשר מחזיקים בטנדר כדרך קבע, ויכולים להשתמש בבמת הרמה נגררת מבלי לשכור שירותי הובלה.

 

יתרון משמעותי שנובע מהמאפיינים שצוינו לעיל הוא המחיר של הבמה הנגררת. מתוך כך שהבמה הנגררת מחזיקה בזוג אחד של גלגלים ומצומצמת בגודלה, כמו גם היעדר מנוע השינוע והמשקל הנמוך שלה – במת הרמה נגררת למכירה ולהשכרה תעלה פחות מבמה שאינה נגררת. בשל כך, בעלי מקצוע רבים בתחומי הבנייה והתחזוקה מחזיקים בבמת הרמה נגררת במחסן למצבים בהם נדרשת עבודה שמצריכה את שימושה.

 

חברת שי מגן ציוד הרמה – מהמובילות בתחום, בעלת ניסיון של מעל ל25 שנים. באמצעות שירות ייעוץ לוגיסטי, כמו גם צי מגוון המכיל מאות כלים – החברה מציעה את הפתרון האולטימטיבי לכל לקוח. לחברה שני מרכזי פעילות עיקריים – האחד בראשון לציון והראשי בחיפה. בנוסף, ברשותה פריסה נרחבת של ניידות שירות בכל חלקי הארץ השונים. לפרטים נוספים אודות החברה, לחצו כאן.