מאמרים

במת הרמה חשמלית ניידת – סוגים ויתרונות

תחום במות ההרמה הוא אחד המתפתחים בענף הבנייה והעבודה. עם ההתקדמות הטכנולוגית – במות ההרמה עוברות תהליך אבולוציה והתפתחות שנועדו לענות על כל צרכי העבודה האפשריים. צורך בסיסי ונפוץ בתחומי במות ההרמה הוא ניידות הבמה. סביבות עבודה רבות סובלות מהיעדר גישה בטוחה אליהן, וסביבת עבודה מצומצמת יחסית. מתוך כך קם צורך בהבאת במת ההרמה למקום העבודה בצורה הפשוטה ביותר. 

 

במת ההרמה החשמלית הניידת הינה חוד החנית של במות ההרמה. היא עונה על כל צרכי ההרמה הנדרשים ללקוח וזאת בנוסף ליתרונות רבים:

 

  • שטח פנים מצומצם – מתוך היותה ניידת, במת הרמה ניידת פועלת באמצעות גוף הרמה מצומצם בשטח הפנים שלו, זאת על מנת שיהיה פשוט להוביל אותה ממקום למקום. יתרון זה בא לידי ביטוי גם בסביבות עבודה בהן אין הרבה מקום להכיל את מתקן הבמה, אך ישנו צורך בה. 
  • פעילות על חשמל – במת ההרמה החשמלית הניידת פועלת באמצעות חשמל, וזאת בניגוד לאמצעים המכניים ששימשו במות הרמה בעבר וגם בהווה. המנוע החשמלי ממקסם את יעילות הרמת העובדים באמצעות כוח גדול יותר מאשר באופן ידני, ומאפשר לבמה ההרמה כולה לזוז על הקרקע ללא צורך בדחיפה ובאמצעות שלט רחוק. השימוש בחשמל מקטין את הצורך בפעולת ידנית של העובדים ומאפשר עבודה באמצעות כמות עובדים פחותה, כשם שבאמצעים מכניים, נדרשו שני עובדים לפחות כשאחד על הבמה ושני מזיז אותה בעת הצורך.
  • חיסכון בהוצאות ושמירה על הסביבה – בנוסף למתקני ההרמה החשמליים ואלו הפועלים האמצעים מכניים, ישנם מתקני הרמה אשר פועלים על דלק מסוגים שונים. שימוש בדלק, כידוע לכולנו, עולה כסף רב ולעתים מייקר את עלות העבודה משמעותית. לקוחות רבים מוכנים להשקיע באמצעי הרמה אשר פועלים על אנרגיית חשמל בתוך השקעה לטווח ארוך, כשם שחשמל עולה משמעותית פחות מאשר דלק. בנוסף, שימוש בדלק מזהם את הסביבה ותורם למשבר האקלים. לקוחות אשר שמירה על הסביבה בראש מעייניהם יוכלו להיעזר בבמה חשמלית אשר מצמצם את פליטת הפחמן של העסק.

 

סוגי במות ההרמה החשמליות הניידות

בדומה לבמות ההרמה שפועלות באמצעים מכניים ובאמצעות דלק, גם כאן, ישנם שני סוגי במה עיקריים: במת הרמה טלסקופית, ובמת הרמה מספריים:

 

  • במת ההרמה הטלסקופית – בנויה באופן שמזכיר את המכניקה של הטלסקופ. באמצעות סלילים אשר נכנסים אחד בתוך השני, לבמת ההרמה מסוג זה ישנו פוטנציאל מרחק גדול, והיא נועדה לעבודות בגובה שאינן מאונכות בהכרח למיקום גוף הבמה על הקרקע. מקרים אלו באים לידי ביטוי במגוון תרחישים: איזורים בהם אין גישה לקרקע שמתחת למיקום העבודה, עבודות שמצריכות פעולות בכמה איזורים שכולם ברדיוס סביב מיקום אחד על הקרקע ועוד. יתרום של במת ההרמה הטלסקופית הוא הצמצום בגודל שלה ביחס למרחק העבודה האפשרי בה – מוט ההרמה מצטמצם בצורה מיטבית בעת מנוחה ולכן קל לשנע אותה.
  • במת הרמה מספריים – במה זו בנויה באופן שמזכיר פעולת סגירת מספריים. מוטות שמסודרים בצורת זיג – זג לסירוגין מסוגלים להיסגר כלפי מעלה ובכך להעלות את במת ההרמה שעליהם משמעותית. במה זו מתאימה לעבודות אשר ממוקמות באופן אנכי לרצפה. השימוש בבמה זו נפוץ באיזורים בהם ישנה קרקע שניתן לנוע עליה, ובכך מאפשרים לעובד לנוע בגובה רב באמצעים חשמליים. 

 

חברת שי מגן היא מהמובילות בתחום ההרמה המקצועית. לחברה ניסיון התמחות בתחום של מעל ל25 שנים והיא פועלת בכל רחבי הארץ. שני מרכזי הפעילות של החברה הינם במפרץ חיפה ובראשון לציון, וברשותה פריסה ארצית של ניידות שירות. לחברה צי אשר מונה מאות כלי עבודה שמאפשרים פתרון לכל צרכי הלקוח. החברה מספקת גם ייעוץ לוגיסטי לכל לקוח הנובע מניסיונה הרב בתחום שנועד להעניק את כלי ההרמה המתאים ביותר לכל צורך. לפרטים נוספים אודות החברה, לחצו כאן.