מאמרים

טכנאי מלגזות

טכנאי מלגזות

העמסה ופריקת סחורה וחומרי גלם, סידור ותפעול מחסנים, שינוע מטענים על רצפת הייצור – אלו הם רק שלושה מהתפקידים הרבים שממלאות היום מלגזות במפעלים, מחסנים לוגיסטיים, בתי מלאכה, נמלים ומתחמי אחסון ושינוע. מלגזות שונות מתמודדות עם מטענים במשקלים וגדלים שונים, אך כולן ממלאות תפקיד של נשיאת מטענים כבדים, בעלי משקל שהאדם אינו יכול לשאת בעצמו. בתנאי עומס כאלה, חייבת כל מלגזה לעבור טיפולי תחזוקה שוטפים ומעת לעת, גם טיפולי תיקון תקלות או מצבים טרום-תקלה.

 

מי אחראי על הטיפול במלגזות ותיקונן?

ובכן, האחריות הכוללת על כל מלגזה בכל מתחם, יושבת על כתפי הגורם המנהל ומפעיל את המתחם ועל כל הצוות המקצועי האחראי ו/או המעורב בפעילות המלגזה. יחד עם זאת, את הטיפול השוטף במלגזות ואת תיקון התקלות בהן, מבצע טכנאי מלגזות שהוכשר לכך, הוסמך לכך וקיבל את הרישוי הנדרש. מן הסתם, לא בכל בית מלאכה שבו ישנה מלגזה, נדרש גם טכנאי מלגזות מקצועי במשרה מלאה. יחד עם זאת, את תהליך ההכשרה וההסמכה ניתן בהחלט להעביר לאחד העובדים המתאימים, שבין יתר תפקידיו יוכל לשמש גם כטכנאי המורשה לטיפול במלגזות. מצד שני, ככל שתשמרו את האחריות הכוללת על כתפיכם ואת האחריות הטכנית/ מעשית על כתפי אדם חיצוני, כך תוכלו להבטיח ניהול נכון יותר של תחזוקת המלגזות ותיקונן ללא מעורבות של שיקולים זרים ולכן ההמלצה היא לעבוד עם גורם חיצוני המספק שירותי תחזוקה ותיקון למלגזות – מודל אותו בוחרות גם חברות ענק, המפעילות עשרות מלגזות.

 

האם נדרש מוסך מלגזות לצורך טיפול במלגזות?

ככלל, התשובה היא לא. את מרבית הטיפולים והתיקונים במלגזה, במיוחד טיפולים שגרתיים, ניתן לבצע בבית/ חצר הלקוח. הטכנאי מגיע אל הלקוח עם רכב מאובזר היטב בו ניתן למצוא את מרבית הכלים, החומרים וחלקי החילוף הנדרשים ומבצע את הטיפול במלגזה בחצר הלקוח. יחד עם זאת, בתיקונים גדולים בהחלט ייתכן הצורך לשנע את המלגזה אל מוסך מלגזות מורשה, שהורשה על ידי הרגולטור באופן ספציפי, לטפל ולתקן מלגזות. ההחלטה על הצורך בשינוע המלגזה למוסך היא החלטה מקצועית במהותה ולכן חשוב תמיד, שהגורם המספק לכם שירותי תחזוקה ותיקון למלגזות בעסק יהיה גורם שאתם סומכים עליו ועל החלטותיו במאה אחוז. כמו כן, חשוב שכל טיפול ותיקון במלגזה יבוצעו על ידי טכנאי מורשה למלגזות ועל פי הצורך מוסך מורשה לטיפול וביצוע תיקון מלגזות.

 

מהי שגרת הטיפול הנדרשת במלגזה?

כמעט כל רכיב במלגזה הוא בעל השפעה על בטיחות ההפעלה שלה ולכן כל נושא הטיפול במלגזות מכוסה בתקנות ברורות לגבי שגרת הטיפול הנדרשת למלגזות. שגרת טיפול זו יכולה להשתנות ממקרה למקרה בהתאם להיקף השימוש במלגזה, סוג המלגזה והמשקלים אותם היא נושאת. גורם מקצועי, שאחראי מבחינתכם על התיקון והטיפול במלגזות בעסק, אמור לבנות עבורכם לוחות זמנים ברורים לגבי טיפולים שוטפים נדרשים וכמובן לבצע את כל הפעולות הנדרשות להבטחת פעילותן התקינה והבטוחה של המלגזות, הן לטובת בטיחות העובדים והן לטובת פעילות תקינה ורציפה של העסק בכל עת. מהסיבה הזאת בדיוק, מומלץ מאוד לבחור היטב את הגורם המקצועי איתו אתם עובדים לטובת תיקון מלגזות, טיפול בהן ותחזוקה שלהן עבור העסק.

חברת שי מגן מתמחה באספקת ציוד הרמה מגוון לתעשייה ובכלל זה במות הרמה, מתקני הרמה וכמובן מלגזות. בשי מגן תוכלו לרכוש ציוד הרמה חדש או לשכור על פי הצורך וכן ליהנות משירות טכני מקיף, המבוסס על שני מוסכי שירות בפרישה ארצית וצי של ניידות, הזמינות עבורכם בכל עת.

לקבלת מידע נוסף והזמנת שירות, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 04-8420055.