מאמרים

מנוף הרמה

ההגדרה הבסיסית של מנוף היא לאפשר הרמת משאות כבדים במיוחד לגבהים מרשימים. הנקודה המרכזית היא שמעבר להגדרה זו – מדובר בעולם ומלואו. הסיבה לכך היא שיש בנמצא שורה ארוכה של מנופים, המיועדים למטרות שונות בתכלית. הנה כל מה שחשוב לדעת על התחום.

מגוון רחב של שימושים

מנוף הרמה מקבל על עצמו מספר תפקידים עיקריים. השימוש בו נפוץ במיוחד בתחום הבנייה, בו הוא משמש לביצוע עבודות בגבהים של עשרות מטרים: הרמת חומרי בניין וציוד בנייה, העלאת אנשים מקצועיים לביצוע משימות שונות בגובה וכיוצא בזה. מנגד, ניתן להיעזר במנוף גם בעת מעבר דירה, כאשר כאן המטרה היא להעביר פריטים הכבדים מכדי להיות מורמים בדרך אחרת, או גדולים מכדי לעבור בפתח הדלת או המעלית (פסנתר או כספת, אם לוקחים דוגמאות נפוצות במיוחד).

בהמשך לאבחנה הזו, ראוי לתת את הדעת על סוגים שונים של מנופים, כל אחד מהם עשוי לשמש במצבים אחרים. המנוף הנייד (עגורן) הוא הנפוץ ביותר, אך לצידו ניתן להצביע על מנוף מסילתי, מנוף שער, מיני עגורן , מנוף גשר ועוד, כל אחד עם מגוון רחב של דגמים. חברה מקצועית הפועלת בתחום תוכל להתאים את המנוף לעבודה הספציפית, מה שמשפר את היעילות שלה, כמו גם את הבטיחות שלה, בעשרות מונים.

רכישה, או השכרה?

כיאה למורכבות התחום, ברור שתפעול מנוף הרמה הוא עסק למקצוענים בלבד, כלומר, לאנשי מקצוע המחזיקים בכל ההיתרים לביצוע המשימה: הם יכולים להיות מטעמה של החברה המבצעת את הפרוייקט, אך גם מטעמה של החברה החיצונית המספקת את המנוף. בתנאים האלה, ועל רקע עלותם הגבוהה של מנופים, השכרתם מחברה המתמחה בכך יכולה להיות רעיון מוצלח באמת, המאפשר להוזיל את העלויות באופן משמעותי.