מאמרים

מלגזות חשמליות

מלגזות נחשבות לאמצעי הרמה ושינוע מהשורה הראשונה, הלוקחות חלק בלא מעט תהליכים. המאמר הבא מתייחס לסוג פופולארי במיוחד של מלגזות, הנחשב לבחירה המועדפת, אם לא היחידה, בשורה ארוכה של תרחישים. אלו הן המלגזות החשמליות, אשר המאפיינים העיקריים שלהן יובאו להלן.

המשתנה המשמעותי: כושר ההרמה

כצעד ראשון, יש להדגיש כי מלגזות חשמליות מיועדות, מעצם המהות שלהן, לבצע עבודות בעומסים חלשים ביחס לסוג האחר, והוא מלגזות דיזל. את המלגזות ניתן למצוא לרוב בכושרי הרמה הנעים בין 1.2 ל-5 טון, כאשר לשם השוואה – כושר ההרמה של מלגזות דיזל עשוי להגיע גם ל-32 טון. עם זאת, המציאות מראה שבשלל מצבים ניתן להסתפק במלגזות אלה, אשר תג המחיר שלהן נוטה להיות זול יותר ביחס לדגם האחר, הן כשזה נוגע למכירה של המלגזה והן בהתייחס לאפשרות ההשכרה של לפרק זמן מוגדר.

בהמשך לכך, מלגזות חשמליות הן שקטות בעבודתן, עמידות לאורך זמן ומאופיינות ביכולת תמרון גבוהה בכל קנה מידה, מה שאידיאלי, למשל, בחללים קטנים.

ההיבט האקולוגי של המלגזות החשמליות

מלגזות חשמליות נחשבות לפתרון אקולוגי במלוא מובן המילה. כאשר מתבוננים על כך לאורך תקופות זמן ארוכות, ברור שהשימוש במלגזות חשמליות הוא הדבר הנכון ביותר שניתן לעשות עבור הסביבה. הסיבה לכך היא שהן לא מבוססות על משאב חיוני (דיזל), אשר שימוש בו טומן בחובו פגיעות אלה או אחרות בסביבה.

מנגד, המלגזות החשמליות מופעלות באמצעות מצבר, בדומה למכשירים חשמליים אחרים, כאשר הטעינה בין השימושים נעשית באופן פשוט בכל קנה מידה (עם זאת, חשוב להדגיש שתהליך כרוך בפעולה הנמשכת בין עשר דקות ל-45 דקות). מלגזות רבות מגיעות כיום עם שני מצברים, כך שאפשר להמשיך לעבוד בעת הטענת המצבר השני, מה שכמובן לא פוגע בשגרת העבודה.